Winnice

bodega otero ramos

Otero Ramos Bodega de Familia

Bodega Otero Ramos została założona przez Manuela Otero Ramosa w Mendozie – kolebce najlepszych win argentyńskich na terenie Luján de Cuyo – najlepszym zdaniem specjalistów miejscu do produkcji Malbeca, sztandarowego szczepu argentyńskiego. Jej powstanie było rozpoczęciem realizacji marzenia właściciela o produkcji wysokiej klasy win. Od początku nowego wieku razem ze swoją żoną i dziećmi kontynuuje realizację swojego projektu, który od zawsze był naznaczony pasją i pragnieniem pozostawienia po sobie drogi, którą będą kroczyć przyszłe pokolenia.


Wybrane przez Otero Ramos szczepy to: Malbec, Cabernet Sauvignon, Tannat, Pinot Noir Verdot, Chardonnay i Sauvignon Blanc. Wino dojrzewa w dębowych beczkach i butelkach przechowywanych w piwnicy o pojemności 600 000 litrów. W bodedze stosuje się najwyższą technologię (m.in. kropelkowe nawadnianie krzewów) oraz najbardziej dbałe i tradycjonalne praktyki winiarskie.

Wino jest pod stałą kontrolą dwóch enologów i międzynarodowego zewnętrznego konsultanta, prestiżowego Flying Winemaker’a – Sergio Correa Undurraga.

 

bodega Carinae

Bodega CarinaE

CarinaE Viñedos y Bodega zostało założone w 2003 przez Brigitte i Philippe’a Subra, którzy kilkanaście lat temu przeprowadzili się z Francji do Argentyny z zamiarem produkcji bardzo wysokiej jakości win. W swojej bodedze boutique – niewielkiej, nastawionej na wysoką jakość wina oraz właściwie połącznie wysokiej technologii ze starymi metodami produkcji – produkując wina z winogron pochodzących z ich własnych winnic położonych w Mendozie. Doskoanły, wielokrotnie nagradzany Malbec produkowany jest z owoców zbieranych z 85-letnich i 90-letnich krzewów malbec.


Philippe z zamiłowania jest astronomem. Mieszkając w Argentynie może podziwiać swoją ulubioną, jedną z najpiękniejszych konstelacji gwiazd nieba południowego: Carina. Stąd też nazwa winnicy CarinaE. Konstelacja Carina w swojej najpiękniejszej formie towarzyszy pracownikom każdej nocy w czasie zbiorów wina.

Produkcja  wina na każdym jego etapie jest pod kontrolą ekipy Michela Rollanda, a sam sławny enolog przyjeżdża do winnicy dwa razy w roku, aby przeprowadzić degustację win i przewodniczyć decyzjom o ich kompozycji.


Bodega Luis Segundo Correasbodega correas

Bodega Luis Segundo Correas to tradycja połączona z nowoczesnością. Obecnie prowadzi ją już czwarte pokolenie z rodziny Correas, założycielem pierwszej winnicy w 1860 roku był Don Segundo Correas, który zasadził pierwsze szlachetne krzewy pochodzenia francuskiego. Luis Segundo Correas – z trzeciego pokolenia związanego z uprawą winorośli – kontynuował i ulepszał dzieło swoich poprzedników. W 1972 roku zmodernizował i powiększył bodegę przy drodze Tres Acequias. Pozwoliło mu to na produkcję wina jedynie z własnych winogron – tradycję, którą podtrzymują do dziś jego synowie.


Rodzina Correas posiada 400 hektarów winnic, z których niektóre liczą ponad 70 lat. Winnice położone są na wysokości od 800 do 870 m n.p.m. Uprawia się w nich następujące odmiany: Malbec, Cabernet Sauvignon, Merlot , Syrah, Sangiovese, Bonarda z czerwonych; Chardonnay, Sauvignon Blanc, Semillón, Tocai Friulano i Torrontes z białych. Respektując sztukę produkcji rozpoczętą przez przodków, obecni właściciele wprowadzają zaawansowane technologie i inwestują w najnowszą infrastruktur, co pozwala im na osiągnięcie wysokiej jakości win.

 

facebook

Copyright © 2012 Estancia del Vino. Wszelkie prawa zastrzeżone.

developed by Phlox.pl